To vše je samozřejmě maximálně pohodlné. Ještě je možná dobré zvážit práci přes cloud a tím odpadá přenášení notebooku. Ale jak každý ví, naše je naše a v případě nějakých potíží, víme, kde a co je. Přesto je práce na cloudu výhodná, pravda, pokud je připojení samotné bez potíží. Je to pohodlné, je to bezpečné a v dnešní době také poměrně rychlé. Ovšem je zde ještě třetí možnost, nahrát si rozdělanou práci na flash paměť a přenášet ji takto. V každém případě může dojít k něčemu co nečekáme. Notebook nám mohou ukrást, flashku můžeme ztratit a tím vlastně i data, a tudíž celou práci. Pokud je opravdu důležitá, nic se neděje, protože zcela jistě máte zálohu minimálně na dalších dvou místech. Že ne? V tomto případě jste, jak se lidově říká v troubě, protože ty data již nikdy neuvidíte.
Jedná naděje je při poškození notebooku. Třeba vám spadnul, když jste ho přenášeli v igelitce, což je rozumná věc. Nemá smysl vyhazovat tři stokoruny na pořádnou tašku s polstrováním, ve které je notes chráněný, a i při pádu se nemusí stát vůbec nic. Igelitka je lepší. Kdokoli vám do ní kopne, utrhne se ucho, nebo vám to prostě celé spadne i s taškou. Zde pak nezbývá než se pomodlit ke všem možným počítačovým bůžkům, aby nebyl poškozený hard disk natolik, že nepůjdou data zachránit.
Takže naklušete do servisu, kde jim to vysvětlíte a oni vám později řeknou, zda je hard disk poškozen a jak. Ony ty data na něm zachránit jdou i když poškozený je. Ale připravte se na to, že to nebude za dvě hodiny a že to bude stát opravdu hodně peněz. Částka kolem deseti tisíc je taková celkem v průměru. Pokud ztratíte data uložená na flash paměti, tak to už vám nevrátí nikdo a nikdy. Závěrem je třeba znova a znova napsat a opakovat. Zálohujte, zálohujte, a ještě jednou a do třetice zálohujte. Pamatujte si, že záloh není nikdy dost.