O zásadách při výběru nové kuchyně

Estimated read time 3 min read


Máte v plánu rekonstruovat byt a pořídit si novou kuchyň a prozatím nejste rozhodnutí, jak a čím začít? Pak bychom si tu mohli shrnout některé zásadní body, které byste neměli opomíjet.

Inženýrské sítě – představte si, že si necháte nainstalovat novou kuchyňskou linku a za půl roku vám tu vyhoří jedna ze zásuvek anebo stropní svítidlo, načež přivolaný elektrikář zjistí, že jde o staré hliníkové vedení, a je třeba provést kompletní přestavbu na elektřinu v mědi, tedy vysekávání drážek a protahování kabelů, takže vaše nová kuchyně vezme za své a spolu s ní i další prostory v domě. To samé se týká také rozvodů vody, odpadů, případně plynového potrubí.

nová kuchyně

Okno – kuchyně sice řadíme mezi pracoviště, ale lidé tu tráví mnoho času jen tak, se šálkem kávy, a třeba tu i posedí s návštěvou. Právě proto se vyplácí mít v kuchyni takový výhled z okna, abyste měli při sledování zahrady a okolní přírody dobrý pocit. Prozíraví lidé klidně obětují výhled z ložnice za výhled z kuchyně, ložnici umístí tam, kde je výhled z okna „nic moc“, protože se tu stejně většina času tráví v posteli, zatímco z kuchyně v Praze 6 Glanc kuchyně rádi sledujeme v průběhu stolování či pracovní činnosti dění venku mimo dům mnohem častěji.

moderní kuchyně

Podlaha – před instalací kuchyňské linky byste měli mít hotovou podlahu, tedy zajištěnou důkladnou hydroizolaci, pokud se jedná o přízemí, položenou podlahovou krytinu, případně zhotovené a zprovozněné podlahové vytápění. Pamatujte také na to, aby podlaha v kuchyni byla dostatečně pevná a odolná vůči pádům kovového nádobí a zároveň odolná před důsledky úniku vody, pokud se vám tu něco na podlahu vylije. Proto se nedoporučuje mít v kuchyni například měkký a zranitelný vinyl nebo laminátovou plovoucí podlahu. Do kuchyně se nejlépe hodí kamenná nebo velmi odolná keramická dlažba, anebo litá podlaha doplněná kusovými koberci.

You May Also Like

More From Author